FOX Yayın Akışı - FOX 'da Bugün Neler Var ? Icon FOX Yayın Akışı - FOX 'da Bugün Neler Var ?

FOX Yayın Akışı - FOX 'da Bugün Neler Var ? Logo

FOX TV Ne Zaman Kuruldu?
FOX The Walt Disney Company’in Türkiye de yayın yapan kanalıdır. 22 Nisan 1993'te yayın hayatına başlayan İhlas Holding'in yayın kuruluşu olan TGRT'nin yayın haklarını devretmesinden sonra aynı frekans üzerine 24 Şubat 2007 tarihinde kurulmuştur.
FOX TV Sahibi Kim?
İlk olarak Huzur Radyo TV’ye ait olan TGRT daha sonra %56 hissesini Amerikalı şirket olan News Corporation’a satmıştır. Rupert Keith Murdoch, News Corporation şirketinin sahibidir. Daha sonra TGRT’nin tamamını satın almıştır ve Fox TV olarak yayın hayatına devam etmektedir. News Corporation işlemlerini Ahmet Ertegün ile birlikte gerçekleşmektedir.
FOX TV Programları
Fox Tv sevilen birçok yapıma imza atmıştır. Yaptığı dizi ve programlarda Türk Halkı tarafından onay almıştır. Güncel yayınlanan dizileri Sen Çal Kapımı, Yasak Elma, Mucize Doktor, Kefaret, Savaşçı uzun sezonlarda devam eden ve çok sevilen dizilerdir. Şef Akademi, Zuhal Topalla Yemekteyiz, Temizlik Benim İşim gibi yarışma programlarına da yer veren Fox Tv, sabah kuşaklarında da oldukça başarılıdır. Çağla Şikelin sunumuyla her sabah yayında olan programı severek izlenmektedir. Haber programları oldukça yüksek reyting alan bir kanal olan Fox, ramazan aylarında dini programlara da yer vermektedir. Masumiyet, Zümrüdüanka dizileri bu sezonda ekranda veda etmesine rağmen oldukça ses getiren diziler olmuştur. Öğretmen, Kadın gibi dizileri milyonları ekrana kilitlemiş ve çarpıcı sahnelere yer vermiştir. Bizim Hikaye uyarlama bir dizi olmasına rağmen başarılı sonuçlar elde etmiş. Şevkat Yerimdar dizisi ise hafızalara kazınmıştır. No 309 ve Kiraz Mevsimi ise yaz dönemine damga vuran ve hala akıllarda yer edinen, tekrar tekrar izlenen yapımlardır. Fox Tv son zamanlarda özellikle haber programlarıyla adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmıştır. Bu kapsamda akşam haberleri kuşağında Selçuk Tepeli, geniş kapsamlı bir izleyici kitlesine de sahiptir. Yine sabah haber kuşağında yer alan Çalar Saat programı da beğenilen programlar arasında yer almaktadır.
FOX TV İletişim Bilgileri
Şirket unvanı FX Medya Hizmetleri Anonim Şirketi iken adresi Kazlıçeşme Mah. Kennedy Cad. No: 44 34020 Zeytinburnu / İstanbul’dur. Telefon hatları ise 0212 414 90 00 numaralı hattır.