Çığlık Atma Zamanı : Netflixteki En İyi 20 Korku Filmi

0 125

Netflix En İyi Korku Filmleri

Adrenalin seviyenizi daha da yükseltmek için netflix en iyi korku filmleri mi arıyorsunuz? Ya da sadece dertleşmek için birilerini mi? Eski korku filmlerinden yeni korku filmlerine tüm Netflix’in korku kataloğunu sizler için taradık. Evet, Train to Busan, The Witch ve Green Room’un katalogdan kalkmasınının darbe olduğunu kabul edeceğiz. Yine de aralarından seçim yapabileceğimiz tonlarca korku filmi var. Sizler için netflix en iyi korku filmlerini  araştırdık.Bu listede Bird Box ya da Katil Bebek Chucky Tarikatı yok.

Uyumamanız gerekiyorsa,işte Netflixteki en iyi 20 korku filmi.Mutlu musallatlar!

İşte Sizler İçin Hazırladığımız Netflix En İyi Korku Filmleri

20.Bebek Bakıcısı (2017)

netflix en iyi korku filmleri

IMDb : 6.3

Biliyorsunuz ki,The Babysitter’ın aslında korku filmi olduğuna emin değilim,daha çok tek satırlıkla ve kendine has bir stille gevşek bir şekilde birbirine bağlanmış bir film fikri.Yine de birkaç saati geçirmenin eğlenceli bir yolu.Samara Weaving profesyonel bir çocuk bakıcısını oynuyor,lafı gediğine oturtan ve ihtiraslı bir insan kurbancısı.Judah Lewis bebek bakıcılığı yapan çocuk rolünde ve yardımcı performanslarıyla Hana Mae Lee,Robbie Amell,Bella Thorne ve Andrew Bachelor var.Devam filmi geçtiğimiz Eylülde yayınlandı,aynısının daha fazlası yani.Eğer ilkini beğendiyseniz, bir de ikincisini düşünün.

19. Kadife Buzzsaw (2019)

Kadife Buzzsaw

IMDb : 5.7

Muhteşem 2014 psikolojik gerilim filmi Nightcrawler’ın arkasındaki adamdan Los Angeles sanat sahnesinin komik ve dehşet verici bir parodisi geliyor. Yazar-yönetmen Dan Gilroy’un destansı Velvet Buzzsaw’ında, Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Toni Collette ve muhtemelen sevdiğiniz yarım düzine diğer sanatçı, güzel sanatlar takdir edicilerinin paha biçilemez parçaları tarafından avlanıp öldürülmesi gibi gönülden oynuyorlar. (Cidden, Billy Magnussen bir maymun tablosu tarafından boğuluyor. Bu harika.)

18. Uzaydan Katil Palyaçolar (1988)

Uzaydan Katil Palyaçolar

IMDb : 6.2

Pek çok hevesli tür meraklısı gibi, en azından ben de Universal Studios Hollywood’un Halloween Horror Nights’taki perili labirentinde Outer Space’den Killer Klowns’a giden yolu buldum – öte yandan daha mutlu olamazdım. Yönetmen Stephen Chiodo, bu kült klasikte türünün tek örneği olan, felaket bir gece deneyimi için Crescent Cove kasabasına inen palyaço benzeri uzaylıların hikayesini heyecanlı bir rüya olarak sunuyor. Komik, korkutucu ve saçma. Eğer alışılmışın dışına çıkmak istiyorsanız ( bir korku hayranı ne yapmaz ?), bu küçük gösteri tam size göre.

17. Ritüel (2018)

the ritual

IMDb : 6.3

Yönetmen David Bruckner’ın doğal bir cehennem manzara turunda, dört ahbap, ölen bir arkadaşı onurlandırmak için kuzey İsveç’e doğru gezintiye çıkıyorlar. Elbette, yolculukları kısa sürede işkenceli ve bitmek bilmeyen bir kabusa dönüşüyor — Rafe Spall’ın katil başrol performansı ile. Hilekar ve anlaşmazlık yaratan bu film, eleştirilmek için yalvarıyor. Muhtemelen, yarattığı dünyayı seveceksiniz ama sona eriş şeklinden nefret edeceksiniz. Ya da benim gibi yarattığı dünyayı ve nasıl sona erdiğini seveceksiniz. İyi eğlenceler ! Böcek ilçalarınızı hazırlamayı unutmayın !

16. Havari (2018)

havari netflix

IMDb : 6.3

Michael Sheen, Amazon’un Good Omens filminde Melek Aziraphale olmadan önce, dini inancı “farklı” bir şekilde andı. Apostle, en korku verici haliyle Sheen’i ön plana çıkaran, katliam ve diğer ‘yaratıcı’ dini ayinlere bağlı olan bir tarikat liderini canlandırdığı, tamamen çılgın bir dönem korku filmi. Başrol Dan Stevens, The Politician’dan Lucy Boynton ve Welsh tiyatro oyuncusu Mark Lewis Jones’un çarpıcı destekleyici performanslarıyla yavaş tempolu hikayeyi devam ettirmeyi koruyor.

15. 1BR (2020)

en iyi korku filmleri

IMDb : 5.8

Yazar-yönetmen David Marmor’un 1BR’si, The Invitation’ın (bu listede 5. sırada!) hiç sahip olmadığı yaramaz küçük kız kardeşi gibi — ve bunu son derece iyi bir şey olarak kastediyorum. Nicole Brydon Bloom, görünüşte mükemmel gibi görünen bir apartmana taşınan ve kendisini sinsi bir plana hapsolmuş halde bulan, gelecek vadeden bir kostüm tasarımcısı Sarah rolünde. Çok da spoiler vermemek gerekirse, biraz kanla başa çıkabilen ve özellikle bir kedinin yer aldığı korkunç sahneleri seven insanlar için iyi bir zaman geçirici filmdir.

14. Poltergeist (1982)

en iyi netflix korku filmleri

IMDb : 7.3

İşte, bir süreliğine korkutucu gelmeyen, ancak eğlendirmekte asla başarısız olmayan Steven Spielberg tarafından yazılmış korku klasiği. Tobe Hooper’ın yönettiği Freelingslerin hikayesi, değişmeyen, sağlam bir hikayedir: California’nın banliyölerinde yaşayan bir aile, merhum Heather O’Rourke’nin canlandırdığı sevimli kızları Carole Anne, “TV people” ile konuşmaya başlayana kadar nispeten sessiz bir yaşam sürmektedir. Nostalji vaadi için izlemeye başlayın ve tüm saçma senaryo hataları için izlemeye devam edin ve tekrar tekrar ‘Buradalaaaar !’ deyin.

13. Cam (2018)

cam netflix

IMDb : 5.9

Netflix orijinal korku filmlerinin arasından en çok küçümsenen başlıklarından biri olan Isa Mazzei ve Daniel Goldhaber’ın Cam filmi, profesyonel web kamerası mankenliğinin çalkantılı dünyasını, bir ceset hırsızlığı suçu hikayesinin sinsi dehşetiyle birleştiriyor. The Handmaid’s Tale’den Madeline Brewer, kendisini, onun yerini, hayranlarını ve belki de hayatını ele geçirmek için peşinde koşan kötü ikiziyle karşı karşıya bulan, dijital sıralamalarda yukarı çıkmaya hevesli, hırslı bir oyuncu olan Alice Ackerman’ı canlandırıyor.

12. 1922 (2017)

netflix korku filmleri

IMDb : 6.3

Yönetmenliğini Zak Halditch’in yaptığı ve Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan 1922, American Dust Bowl’un acımasız merceğinden suçluluk, kıskançlık ve kötülük gibi klasik temaları ele alıyor. Thomas Jane ve Molly Parker, aynı anda hem oldukça saçma hem de mide bulandırıcı bir şekilde akla yatkın bir evlilik portresi çizerek çarpıcı bir etki yaratıyorlar. Dylan Schmid tarafından canlandırılan çiftin oğlu da aynı derecede yakın zamanda unutamayacağınız yürek parçalayıcı bir hikaye ile merak uyandırmakta. (Kitabın hayranları, uyarlamanın sonunda beni rahatsız etmeyen, ancak sizi rahatsız edebilecek büyük değişiklikler var, bilginize.)

11. Jane Doe’nun Otopsisi (2016)

korku filmi otopsi

IMDB : 6.8

Brian Cox’un Succession’da yer almadan önce oynadığı, bu tıbbi-gizem-korku şenliği, gerçekten mide bulandırıcı bir çile. Acımasız bir çoklu cinayet mahallinde kimliği belirsiz bir ceset bulunduğunda, kurbanın davasındaki açıklanamayan gelişmeler çözülmeye hazır bir bulmacayı ortaya koydukça, yerel adli tıp görevlisi kurbanın ölüm nedenini değerlendirmeye çabalıyor. Kesinlikle iğrenç ve aynı zamanda harika bir film.

10. Hush (2016)

IMDb : 6.6

Dahi yazar-yönetmen Mike Flanagan, tamamen mükemmel olan Hush filminde, olağanüstü bir netlik ve yaratıcılıkla, haneye tecavüz alt türünü ele alıyor. Kate Siegel, ormanda yaşayan ve bir katili alt etmek için elindeki her şeyi kullanması gereken bir yazar olarak rol alıyor.Saf ve sınırsız bir gerilim arıyorsanız, o zaman şu anda izlemeniz gereken başlık budur.

9. Arkadaşsız (2014)

unfriend

IMDB: 5.5

Yönetmen Levan Gabriadze’nin çoğu kez çamur atılmış olan Unfriended filmini ölene kadar savunacağım. Evet, filmin başlığı aptalca olabilir. Elbette, oyunculuğun bir kısmı daha iyi olabilirdi. Tabii ki, ortalama bir karıştırıcının gerçekten bir insan eline yapacağı şey bu değil. ( Bir çubuk blender yapabilir belki.) Yine de, bu salak filmi bir dizüstü bilgisayarda izlemeniz ve önümüzdeki günlerde tarayıcınızın arkasında gizlenen bir şey hissetmemeniz için size meydan okuyorum. İyi bir hikayesi, mükemmel temposu, yeterli sert şakaları ve komedisini doruk noktasına çıkaracak kadar sağlam kan ve dehşet var.

8. Mükemmellik (2019)

mukemmellik-perfection-konusu-2019-netflix-gerilim-korku-filmleri-Kurgu-Gucu

IMDb : 6.2

Çello ve ön sevişmeden halüsinasyonlara ve yürüyüşe kadar The Perfection, kesinlikle istediği her şeyi yapıyor. Get Out’tan bu yana en iyi rolünde Allison Williams ve şimdiye kadarki en iyi rolünde olan, Dear White People’dan Logan Browning’i barındıran bu enerjik tür karışımı sizden tepki çekecek. İlle de iyi bir tepki olacak değil, ama yine de bir tepki alacak. Bedensel korku, psikolojik gerilim ve gizli dramanın klasik müzikle buluşması. Aynı zamanda böcekler ve kusmuk da var. Ben özellikle o kısmı sevdim !

7. Evi (2020)

Netflix gerilim filmleri

IMDB : 6.5

Yazar-yönetmen Remi Weekes’in filmi His House, şüphesiz yılın en sevdiğim korkutucu Netflix filmidir. Wunmi Mosaku ve Sope Dirisu, hoş karşılanmadıkları ürkütücü bir mahallede yaşamak üzere atanan, İngiltere’ye sığınmak isteyen Güney Sudanlı mültecileri canlandırıyor. Ana fikri, olağanüstü derecede korkutucu ve acımasızca hassas olan His House, sunması gereken her şeyi ve fazlasını seyirciye aktarıyor.

6. Gece Gelir (2017)

en iyi netflix gerilim filmleri

IMDb : 6.2

Bulaşıcı hastalıkların yol açtığı kıyametler konusuna gelince (ne kadar güncel!), It Comes at Night’ı yenmek zor. Trey Edward Shults tarafından yazılan ve yönetilen bu dokunaklı 2017 filmi, insanlar hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapmakla boğuşurken, filmin işleyisinin her dakikasına artan bir panik duygusu aşılıyor. Joel Edgerton her şeyini filme veriyor ve Christopher Abbott şimdiye kadarki en iyi oyunculuğunu sergiliyor.

5. Gerald’ın Oyunu (2017)

Geraltın oyunu

IMDB : 6.5

Stephen King’in daha az bilinen dehşetlerinden birine dayanan Mike Flanagan’dan bir başka boğuşma, Gerald’s Game, bir çifti, işlerin tamamen iyi olduğu ve kötü hiçbir şeyin olmadığı uzak bir kulübeye romantik bir yolculuğa çıkarıyor. Sadece şakaydı. Bu gerçekten dehşet verici bir film. Psikoseksüel travmaya dayanan bu hayatta kalma gerilimi, Carla Gugino’nun ekranda olduğu neredeyse her an çarpıcı olduğu enfes bir performans sunuyor.

4. Creep (2015)

Korku filmi creep

IMDb : 6.4

Mark Duplass’ı sevdiğinizi mi düşünüyorsunuz ? Tüm o bağımsız rom-com’larda ilgi odağı olduğu, The Mindy Project’te o doktoru oynadığı ve süphesiz The Morning Show’daki en iyi karakter olduğu için mi ? Tekrar düşünseniz iyi olur. Tam bir panik duygusuyla gösteriden vazgeçen bir film olan Creep’te, Duplass, yazar-yönetmen Patrick Brice’ın oynadığı serbest belgeselci Aaron adlı tuhaf bir yalnız olan Josef’i canlandırıyor. Duplass’ın performansı sarhoş edici ve Brice, o kadar ilgi çekici bir evren hayal ediyor ki, aynı derecede harika bir devam filmini kesinlikle hak ediyor.

3. Davet (2015)

The Crown korku filmi

IMDb : 6.6

Yönetmen Karyn Kusama’nın The Invitation filmini izlemede n önce ne kadar az şey bilirseniz, o kadar iyi olur. Yine de, size devam etmenizi sağlayacak küçük bir şey vermek için şunu söyleyeceğiz: Bu film, esrarengiz bir akşam için eski karısı (Tammy Blanchard) ve merhum oğullarıyla paylaştığı eve dönmek zorunda kalan yas tutan bir boşanmış olan Logan Marshall-Green’in muhteşem başrol performanslarıyla tam bir cehennemden gelen akşam yemeği mecazının vücut bulmuş halidir.  Sonsuza dek hatırlayacağınız bir final sahnesi ile sadece 1 saat 40 dakika süren The Invitation, katılımınıza değer muhteşem bir etkinlik sunuyor.

2. Kötü Ölü (1981)

kotu-olu-netflix-2020-korku-filmleri

IMDB : 7.5

Sam Raimi’nin ilk Evil Dead filmi, bu seriyi bildiğimiz ve sevdiğimiz tüm harika saçmalıkları bize hediye etmeyebilir. Yine de, bulduğum her fırsatta bu saçmalığı listeye koymadan edemiyorum. Bruce Campbell’ın Ash Williams olarak açılış yapması şimdiye kadarki en iyi performanslardan biri olmaya devam ediyor ve bu kullanışlı efektlere doyamıyorum. Evil Dead bu. Daha ne isteyebilirsin ki ?

1. Kuzuların Sessizliği (1991)

kuzularin-sessizligi-netflix-en-iyi-korku-filmi

IMDB : 8.6

Netflix en iyi korku filmleri listemizin 1 numarası Yönetmen Jonathan Demme’nin enfes Kuzuların Sessizliği filmi, En İyi Film dalında Akademi Ödülü’nü kazanan tek korku filmi olarak yerini korumaya devam ediyor — ancak bir düzine başka nedenden ötürü bu listenin başında yer alıyor.

Thomas Harris’in romanından uyarlanan bu merak uyandıran suç gerilim filmi, FBI stajyeri Clarice Starling’in (Jodie Foster) diğer seri katil Dr.Hannibal Lecter’in (Anthony Hopkins) yardımı ile seri katil Buffalo Bill’i (Ted Levine) yakalamasını konu alıyor. Bu, tüm zamanların en büyük psikolojik korku filmi mi? Evet, büyük olasılıkla öyle. Performanslar, senaryo yazımı, ruh hali ve son sahne özel efektleri son derece iyi, bu başyapıtı daha önce kaç kez görmüş olursanız olun korkutmaya devam ediyor. Ayrıca “Senatör, takımınıza bayıldım” repliği ile bir ikonik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.