Facebook, Whatsapp ve İnstagram çöktü mü?

0 56

Facebook, Whatsapp ve İnstagram Çöktü

4 Ekim 2021 19:00’dan itibaren sosyal medya devleri facebook whatsapp instagrama erişim yapılamıyor. Haliyle kullanıcılar direk olarak Facebook Çöktü mü ? İnstagram Çöktü mü ? Whatsapp Çöktü mü ? gibi soruları beraberinde getiriyor. Facebook bağlanmaya çalışıldığında “Sorry, something went wrong.” hatası vermektedir. Whatsapp uygulamasına erişim yapılmaya çalışıldığında ise “5xx Server Error” hatası vermektedir. Dünyanın dört bir yanından kullanıcıları erişim hatası aldıkları ile sosyal medya mecralarından bildirim yapmaktadır.

Milyonlarca kullanıcıya hizmet veren bu platformlara erişelememesi kullanıcıları arasında paniğe neden olmaktadır. Bir çok özel mesaj, fotoğraf barındıran sosyal medya uygulamalarının hacklenip hacklenmediği hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

 

Facebook Whatsapp ve İnstagram Çöktü

Facebook’tan Açıklama;

Kullanıcıların Facebooka girerken aldıkları “Sorry, something went wrong.” erişim problemine karşılık Facebook “Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” şeklinde açıklama yapıldı. Açıklamaya bu bağlantı ile gidebilirsiniz. Tıkla.

 

İnstagram Çöktü mü

İnstagram’dan Açıklama;

Kullanıcıların İnstagrama girerken yaşadığı erişim problemine karşılık instagram cephesi  “Instagram ve arkadaşlar şu anda biraz zor zamanlar geçiriyor ve bunları kullanırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bizimle kalın, biz varız” şeklinde açıklama yaptı. Açıklama Linki: Tıkla.

 

Whatsapp Çöktü mü?

Whatsapp’dan Açıklama;

Dünyanın en büyük mesajlaşma sistemlerinden biri olan whatsappa erişim problemi yaşayan kullanıcıları için “Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!”  açıklamasında bulundu. Açıklama linki: Tıkla

 

Sadece Türkiye’demi Facebook Whatsapp ve İnstagram Çöktü

Twitter ve downdetector.com adlı internet sitesinede göz attığımız üzere sadece Türkiye’de değil tüm dünyada Facebook whatsap ve instagram’ın çöktüğünü görmekteyiz. Yine konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan açıklama yapmıştır. Açıklama aşağıdaki gibidir.

 

Facebook ve İnstagram Çöktü

Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan;

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan twitter üzerinden yaptığı açıklamada facebook whatsapp ve instagram çöktü sorularına yanıt olarak sorunun Türkiye kaynaklı olmadığını global dünya çapında bir sorun olduğunu aktardı.

 

Whatsapp 5xx ServerError Hatası Nasıl Giderilir ?

Whatsapp Çöktü

Whatsapp girerken 5xx Server Error hatası alıyorsanız bu hata sizinle alakalı değil whatsapp sunucuları ile alakalıdır. Bu hatayı sizin tarafınızdan yapacağınız bir işlem ile gideremezsiniz. Whatsapp şuanda erişim sıkıntısı yaşanıldığı için erişememektesiniz. Eğerki 5xx Server Error hatası alıyorsanız Twitter üzerinden Whatsapp açıklamasını bekleyiniz. Sorun giderildiğinde tekrar deneyiniz.

 

Facebook Sorry, something went wrong. Hatası Nasıl Giderilir ?

Facebook çöktü mü

Facebook girerken Sorry, something went wrong. hatası alıyorsunuz şuanda facebook tarafından erişim problemi yaşandığı için bu hatayı almaktasınız. Sorun en kısa süre içerisinde facebook tarafından giderilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.