Aamir Khan’ın En Güzel 12 Filmi – İşte Aamir Khan Filmleri

0 27

Aamir Khan Filmleri

Hint filmi deyince birçoklarının aklına tabiki Aamir Khan ismi geliyor. Zira kendisi hint sinemasının dünyaya açılan kapısı durumunda. Bizde Tavsiye Lazım olarak Aamir Khan’ın En Güzel Filmleri  sıraladık. İyi okumalar !

İşte Sizler İçin Sıraladığımız En İyi Aamir Khan Filmleri

1 – P.K. (2014)

En iyi aamir khan filmleri

IMDb : 8.1

Aamir Khan, filmlerinde insanlara vermek istediği mesajları o kadar iyi bir kurguyla bize sunuyor ki çoğumuzun uzun olduğu gerekçesiyle olumsuz baktığı 3 saatlik filmler bize gayet güzel ve zevkli geliyor. En iyi Aamir Khan Filmleri listemizde 1.ci sıraya P.K filmine yer verdik.

P.K. filminde bu mesaj insanların dine bakış açısındaki yanlışlıklar. Dini kendi çıkarları için kullananları, hurafeler ve batıl inançlar yüzünden asıl mesajı kaçıranları bazen komik, bazen de duygusal bir tonla eleştirmiş bir yapım. Bu eleştiriyi Hindistan gibi etnik, dini ve mezhebi (Hindu, Budist, Müslüman, Hıristiyan, Jainist, Sihist vb.) çeşitlilik bakımından dünyanın en kozmopolit ülkelerinden birinde yapması ise büyük bir cesaret örneği.

“İki tanrı var: biri bizi yaratan, diğeri ise bizim yarattığımız. Hangisine inanacağınızı siz seçin.”

2- 3 Idiots (2009)

Aamir Khan'ın en güzel filmleri

IMDb : 8.4

Bu sefer ki mesaj eğitim sistemindeki yanlışlıklar. Hindistan’ın en iyi mühendislik okulunda okuyan 3 arkadaşın hikâyesini anlatan film mühendislik eğitimi alan öğrencilerin sistem tarafında nasıl yanlış şekillendirildiğini gözler önüne seriyor. Üniversite hocaları, anne-babalar ve öğrenciler… Filmde hepsine yapıcı eleştirilerde bulunulmuş.

Mühendislik okuyan öğrencilerin kesinlikle izlemesi gereken bir film.

“Hocam siz bize mühendis olmayı değil, nasıl iyi not alınacağını öğretiyorsunuz.”

3 – Taare Zameen Par(2007)

Aamir Khan Filmleri

IMDb : 8.4

Muhteşem bir hayal gücü olmasına karşın okuma-yazmada ve günlük sıradan işlerinde sıkıntı çektiği için aptal, geri zekâlı, tembel gibi sıfatlara maruz kalan bir çocuğun yaşadıklarıyla başlıyor film. Derdini bir türlü çevresindeki insanlara anlatamayan Ishaan, babasının zoruyla “normal bir çocuk” haline getirilmek için yatılı okula gönderiliyor. Bu olaydan sonra Ishaan insanlara karşı güvenini kaybetmiş, içine kapanmış ve çok sevdiği resim yapmayı bırakmıştır. Bu küçük çocuğun hayatı, ona diğer insanlar gibi bakmayan ve “her çocuk özeldir” inancına sahip yeni resim hocasıyla birlikte değişecektir.

Bu film ile disleksi hastalığından benim gibi ilk kez haberdar olabilirsiniz. Ve unutmayın sizin çevrenizde de bu hastalığa sahip çocuklar olabilir.

“HAYATIN AMACINI, MUTLU OLDUĞUN YERDE ARA.”

4 – Mumbai Günlükleri(2010)

en güzel aamir khan filmleri

IMDb : 7.0

Mumbai’de 4 kişi ras gele bir araya gelerek tanışırlar. Bu dört kişi birbirinden çok farklı kültürel yapılarda ve mesleklerdeler. Dolayısıyla yaşantıları ve amaçları da farklı. Dörtlüden birinin kardeşinin el kamerasına aldığı kayıtlar ile şehir hakkında bilgiler ediniyorsunuz. Diğer filmlere göre biraz farklı olsa da, farklı bir şehir görmek açısından gayet iyi gelecektir.

5 – Lagaan(2001)

Aamir Khan Lagaan filmi

IMDb : 8.1

Hindistan’ın İngiltere himayesinde olduğu zamanı konu olan Lagaan, ufak bir köyde yaşanan olayları konu alıyor. İngiltere’nin koyduğu sert kurallar ve getirdiği vergilerle(Lagaan = Vergi) yaşayan halk, vergilerin ikiye katlanması ile olaylar başlar. Eğer Aamir Khan hayranı iseniz izlemenizde fayda var.

6 – Talaash(2012)

Aamir Khan'ın filmleri

IMDb : 7.2

Başrolünde Aamir Khan’ın yer aldığı bir polis, ev hanımı ve fahişenin aralarında geçen, polisiye ve gizemli bir film. Konu itibari ile ilginç ve değişik bir yapıdaki Talaash izlenmesi gereken Aamir Khan Filmlerinden biridir.

7 – Dhoom 3(2013) – En iyi Aamir Khan Filmleri

Dhoom Filmi

IMDb : 5.4

Babası ile birlikte kendi sirklerinde ilizyonistlik yapan ve genç yaşta usta bir ilizyonist olan Sahir, işlerin ters gitmesi nedeniyle intihar eden babasının intikamını almak için sihirbazlık yeteneklerini farklı bir şekilde kullanmaya çalışır. Olaylar da farklı şekilde gelişmeye başlar.

8 – Dil Chahta Hai(2001) – En iyi Aamir Khan Filmleri

kalbin-arzusu-filmi

IMDb : 8.1

Birbirine çok bağlı 3 arkadaşın hikasinin anlatıldığı Dil chahta hai, aşka çok farklı bakan bu üç arkadaşın başına gelen karmaşık oyunu konu alıyor.

9 – Ghajini(2008)

Aamir khan ghajini filmi

IMDb : 7.3

İki tıp öğrencisi okuldaki bir proje için araştırma yapıp kendilerine bir vaka aramaktadırlar. Ve Sanjay Singhania‘nın dosyasını almaya karar verirler. Ancak hocaları bunu istemez. Çünkü Sanjay Singhania hafıza kaybı yaşamıştır ve her 15 dakikada bir hafızası sıfırlanmaktadır.

10 – Fanaa(2006) – En güzel Aamir Khan Filmleri

fanaa

IMDb : 7.2

Filmde kör olan genç bir kız ve tur rehberi bir gencin aralarındaki aşk konu alınmıştır. Kız gözleri için ameliyat olduğu sırada hayatını kaybetmiştir. (!) Devamını anlatarak spoiler vermek istemiyoruz. En iyisi izleyerek kendiniz görmelisiniz.

11 – The Rising: Ballad Of Mangal Pandey(2005)

Aamir khan mangal pandey

IMDb : 6.6

Gerçek bir hikayeden derlenen The Rising: Ballad Of Mangal Pandey, 1857 hindistanını anlatmaktadır. Zamanında İngiltere himayesinde bulunan Hindistan’da, Mangal Pandey bir şirketin askeridir. Ancak oratalığı yayılan söylentiye şirket mühimmatların üretimi için domuz ve inek yağı kullanılmaktadır. Bu halk için kabul edilemez bir olaydır ve bir isyana yol açar.

12 – Rang De Basanti(2006)

Aamir Khan en güzel filmleri

IMDb : 8.1

Bir üniversitede araştırmacı olan Sue, kendi kültürüne çok bağlıdır ve bu konuda araştırmalar yapar. Dedesinin kaynaklarını da kullanır, araştırmasını geliştirir ve bir belgesel çekmek ister. Belgeselde de üniversiteden gençler oynatmak ister ancak gençlerin batı kültürü ile yozlaştığını görür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.